billboardy reklamowe białystok

Większość ludzi nie ma czasu na czytanie tekstów z billboardów

Żyjemy w pokoleniu, gdzie ludzie nie mają na nic czasu. Są zabiegani, nie potrafią posiedzieć spokojnie z rodziną czy nawet wyjść ze znajomymi. Twórcy sloganów reklamowych myślą, że billboard wypełniony po brzegi tekstem wniesie jakąkolwiek wartość w życie przeciętnego człowieka. Niestety są w błędzie. Slogany reklamowe na ogromnych tablicach widowiskowych powinny być krótkie, zwięzłe i tematyczne. Powód jest jeden – ludzkość nie ma na nic czasu. Zazwyczaj, gdy ktoś rzuca okiem na reklamę – jedzie samochodem, biegnie, idzie piechotą albo po prostu nie jest zainteresowany kolejnym spamem, który widzi po raz dwudziesty tego dnia.

Teksty reklamowe muszą zainteresować odbiorcę w 3 sekundy

Jeśli tekst reklamowy nie zainteresuje odbiorcy w 3 sekundy – osoba po prostu odwraca wzrok i idzie dalej, przed siebie, zapominając o tym, co zobaczyła. Jako twórcy projektów na wielkie bannery nie możemy zapominać, że kluczem jest zainteresowanie odbiorcy. Osobiście uważam jako profesjonalny grafik komputerowy z Białegostoku, że niezależnie, co byśmy robili czy będą to projekty graficzne, plakaty, ulotki, katalogi, logo lub strony www – musimy tym zainteresować czytelnika. Jeśli tak się nie stanie – straciliśmy go bezpowrotnie.

Czym powinny charakteryzować się teksty z billboardów?

Teksty z billboardów powinny charakteryzować się krótkimi, ostrymi jak żyletka hasłami, które skłonią czytelnika do przeczytania reszty i skierowania się do firmy oferującej dany produkt. Tak naprawdę teksty reklamowe to gra słowna z klientem w której aktorzy mają za zadanie jak najlepiej przedstawić swoją rolę i przekonać potencjalnego kontrahenta do zakupu. Najważniejszym elementem reklamy jest przekonanie użytkownika do skorzystania z danej usługi lub zapłacenia za produkt. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, a w konsekwencji nie wiemy, że teksty na billboardach to must have każdej firmy.

Gdzie się skierować w celu napisania tekstów reklamowych i stworzenia do tego dobrej grafiki – grafik Mateusz Kruszewski wychodzi poza szereg

W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo opcji zaczynając od agencji interaktywnych, a kończąc na freelancerach robiących projekty graficzne połączone z brandingiem marki za niską cenę. Napisanie tekstów reklamowych to jedno, ale stworzenie perfekcyjnej grafiki jest czynnością, z którą wielu freelancerów może sobie nie poradzić. Warto skierować się wtedy do profesjonalnych agencji, które w swojej ofercie mają specjalistów będących w branży od wielu lat. Osobiście proponuję Ci poszukać agencji oraz freelancerów na portalach społecznościowych i grupach na Facebooku. Przykładem mogą być:

  • Zlecenia dla freelancerów
  • Zlecenia graficy, copywriterzy tłumacze i inni freelancerzy/ szukam grafika
  • Strony WWW, Grafika, Portale Internetowe – ZLECĘ, WYKONAM
  • Grafika / Zlecenia

Osobiście, jako grafik komputerowy z Białegostoku uważam, że te grupy to złoto samo w sobie. Nie widzę celu, aby robić to na portalach typu oferia.pl, czy pracuj.pl, ponieważ można zlecić wykonanie logo po stosunkowo niskiej cenie z dobrą jakością, jeśli tylko dokona się odpowiedniej selekcji grafików. Oczywiście, do tego trzeba mieć pewne umiejętności, więc szukanie projektanta na takich grupach nie jest przywilejem dla wszystkich osób, aczkolwiek uważam, że jeśli ktoś ma podstawową wiedzę o projektach graficznych – powinien z łatwością znaleźć freelancera w dobrej cenie.

Teksty z billboardów – hit czy kit? – Podsumowanie

Większość ludzi uważa, że teksty reklamowe na dużych telebimach są niezbędne. Według mnie, mają całkowitą rację, ponieważ dzisiejszy świat jest skonstruowany tak, że wszystko kupujemy zmysłem wzroku, węchu i słuchu. Niestety jeszcze nie powstały reklamy, które pachną (wszystko idzie w dobrym kierunku), aczkolwiek slogany na wielkich telebimach były, są i będą powszechne. Podsumowując cały artykuł – teksty z billboardów są dobrą sprawą. Na pewno nikomu nie szkodzą, ale też w niektórych przypadkach nikogo nie zainteresują, jeśli znajdą się tam za duże ilości znaków. Prawdą jest, że większość ludzi nie ma czasu na czytanie tekstów z billboardów. Nie skłamię również przytaczając stwierdzenie, że dobra reklama na wielkim telebimie potrafi zarobić miliony dolarów, jeśli tylko tekst będzie dostosowany do dzisiejszych potrzeb – krótki, zwięzły i tematyczny.

Na dziś to wszystko, a w kolejnym artykule poszerzą Państwo swoją wiedzę na temat rozliczenia i wyceny projektów graficznych. Miłego tygodnia.

Grafik – Mateusz Kruszewski

Zaprojektujmy razem grafikę i tekst na billboard – dajmy sobie szansę

Najnowsze wpisy