druk wielkoformatowy w białymstoku

Koszty druku – informacje, dzięki którym oszczędzisz minimum 3 tysiące złotych miesięcznie!

Bardzo często przedsiębiorcy przepłacają ogromne sumy pieniędzy przez kilka prostych błędów. Koszty druku zazwyczaj oceniane są na podstawie ceny za jedną kopię strony, którą podają producenci drukarni na całym świecie. Jako grafik komputerowy z Białegostoku pragnę otworzyć Ci oczy i spowodować, że już nigdy nie popełnisz podstawowych błędów podczas kalkulacji kosztów druku. Jeśli chcesz oszczędzić minimum 3 tysiące złotych miesięcznie po przeczytaniu tego artykułu – miłej lektury.

Grafik Mateusz Kruszewski pomaga – co wybrać, aby zaoszczędzić?

Nigdy nie należy oszczędzać na drukarce. Koszty eksploatacji taniego urządzenia do 1 000 złotych są ponad 5 razy większe niż utrzymanie maszyny za 10 000 zł. W konsekwencji przy 50 000 kopiach utrzymanie ekologicznej i profesjonalnej drukarki za 10 000 złotych będzie o ponad 5 razy tańsze, niż wydrukowanie 50 000 kopii na maszynie za 1 000 zł. W związku z tym, jeśli przez cały rok korzystamy z ekologicznej drukarki – nasze koszty mogą się zmniejszyć na samym utrzymaniu urządzenia o ponad 3 tysiące złotych, co rocznie daje 36 000 złotych oszczędności na samej eksploatacji, a gdy dołożymy do tego ekologiczny papier i specjalny tusz, który starcza na dłużej – wyjdziemy na tym ponad 5 razy lepiej, niż przy rocznej eksploatacji kilku tanich drukarek.

Awaryjność maszyn drukujących – jak to się ma do rzeczywistości?

Znam ludzi, którzy potrafią przez całe życie wymieniać drukarki i twierdzą, że wychodzą na tym lepiej, ponieważ wszystko z czasem się psuje. Otóż zgadzam się z tym, aczkolwiek warto wziąć pod uwagę, że o ile tanie urządzenia sprawdzą się w miarę dobrze pod kątem finansowym oraz eksploatacyjnym, tak w dużych przedsiębiorstwach prezesi nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na zbyt duże ryzyko awarii.

Przypuśćmy, że firma pana Jana chce wydrukować 5 000 ulotek na taniej drukarce. W tym wypadku wszystko powinno pójść bezawaryjnie, jeśli maszyna nie ma kilku lat. Sprawa robi się ciekawa, gdy właściciel dużej firmy potrzebuje 100 000 ulotek. Każda awaria drukarki przedłuża czas oczekiwania, a przenoszenie materiałów do kolejnej maszyny nie jest tak proste i bezproblemowe, jak się wydaje. Jeśli jesteś mikro przedsiębiorcą i Twój nakład ogranicza się do drukowania kilku tysięcy stron miesięcznie – spokojnie możesz zostać przy drukarce za 1 000 złotych. Podpowiem Tobie jednak jako przyjaciel oraz grafik komputerowy z Białegostoku, że jeśli przedsiębiorstwo, którym zarządzasz ma nakład miesięczny kilkudziesięciu tysięcy kartek – inwestycja w profesjonalną maszynę jest niezbędna.

Grafik Mateusz Kruszewski radzi – 3 sposoby na oszczędzanie czas START!

  1. Nie patrz tylko na cenę maszyny drukującej – dostosuj urządzenie do firmowych potrzeb. Jeśli nie potrzebujesz tworzenia kilkudziesięciu tysięcy stron miesięcznie – wybierz tańszą drukarkę. W przypadkach właścicieli firm z większymi potrzebami – nie należy oszczędzać, ponieważ cena maszyny zwraca się w późniejszym okresie czasu, gdy popatrzymy na bezawaryjność, mniejsze koszty eksploatacji oraz obniżenie kosztów wydruku.
  2. Zrezygnuj z tworzenia treści w szerokiej gamie kolorów – ceny tuszu kolorowego są ponad 3 razy droższe. Jeśli możesz stworzyć estetycznie wyglądające dzieło bez użycia zbędnego ubarwienia – zrób to. Oszczędność na tuszu to strzał w dziesiątkę.
  3. Nie kupuj drukarki z “hipermarketu” – warto zaoszczędzić na sprzęcie, aczkolwiek maszyny poniżej 1 000 złotych w 95% nie przekroczą bariery 0,07 złotych za stronę A4. Warto wybrać trochę droższy sprzęt i zaoszczędzić na eksploatacji oraz nerwach związanych z nadmierną awaryjnością.

Drukowanie nie musi być drogie – zainwestuj i czekaj na zwrot gotówki

Drodzy Państwo, mam nadzieję, że choć artykuł był krótki – to pomocny. Wierzę, że podejdziecie do wybierania maszyn drukujących bardziej świadomie niż do tej pory. Nie polecam od razu kupować urządzenia za 10 000 złotych, ale nie rekomenduję bawić się w sprawdzanie swoich nerwów przy zakupie drukarki za 300 zł. Zawsze obowiązkowo spójrzmy na koszty eksploatacji i cenę za jedną stronę A4. Jeśli przekracza ona barierę 0,06 lub 0,07 złotych – odpuśćmy i zainwestujmy w porządny sprzęt. Tania drukarka przyniesie nam jedynie stos nerwów i nic, poza tym.

Na dziś to wszystko, a w kolejnym artykule dowiedzą się Państwo, jak zrobić skuteczny research. Miłego tygodnia.

Grafik – Mateusz Kruszewski

Nie oszczędzaj na drukarce – zatroszcz się o koszty eksploatacji

Najnowsze wpisy