seo w grafikach

Jak poprawić SEO na swojej stronie internetowej dzięki grafice? – praktyczne porady

Optymalizacja stron internetowych jest tematem złożonym. Główne zasady w tej branży od lat pozostają te same, ale zmienia się ich wygląd i wątek poboczny od którego zależy pozycja naszej strony internetowej w wyszukiwarce. Jak łatwo się domyślić – roboty “pracujące” dla Google nie czytają naszych tekstów i nie potrafią ocenić czy grafika, którą umieściliśmy na stronie jest ciekawa. Publicznie nie podaje się informacji jak dokładnie sztuczna inteligencja dba o pozycjonowanie firm w sieci, aczkolwiek jest bardzo dużo źródeł na temat tego, jakie czynności powinniśmy robić, aby zanotować wzrost pozycji i jakich robić nie powinniśmy, aby nie spaść z wypracowanego autorytetu.

Jak grafika wpływa na pozycjonowanie naszej strony www – grafik Mateusz Kruszewski i jego wskazówki

Zdjęcia, infografiki czy nawet schematy gwarantują, że nasza strona zacznie się wyświetlać częściej, niż biznesy sieciowe bez tej zalety. W dzisiejszym świecie ludzie wpisują daną frazę w wyszukiwarce i od razu przechodzą do grafiki Google, aby znaleźć poszukiwane sformułowanie. Ma to miejsce w szczególności w branżach odzieżowych i gastronomicznych, gdzie kupujemy wzrokiem, a reszta pozostaje formalnością.

Zanim Google uzna stronę za wartościową – musi ona przede wszystkim wywołać zaangażowanie odwiedzających. W dzisiejszych czasach, gdzie ludzie kupują zmysłami wzroku przez smartfony, perfekcyjna grafika jest niezbędna. W momencie, gdy internauta zobaczy ciekawy projekt graficzny – kliknie w niego, a co za tym idzie wyszukiwarka przyjmie stronę jako rekomendowaną. Z uwagi na pokolenia wzrokowców warto zadbać o jakość optymalizacji graficznej na stronie i podnieść znacząco reguły jej wykonywania w celu poprawienia SEO na swojej stronie internetowej. Jako grafik komputerowy z Białegostoku pragnę udzielić Państwu 4 rad dotyczących poprawy pozycjonowania SEO na stronach internetowych.

  • Zmień standardy wykonywania grafiki na priorytetowe
  • Zadbaj o jakościową oprawę graficzną na Twojej stronie www
  • Podpisuj wszystkie grafiki krótkim tekstem
  • Za każdym razem kompresuj wstawiane obrazki

Uzupełniaj za każdy razem atrybuty “title” oraz “alt” – nie rób wyjątków, optymalizuj strony świadomie

Nieświadome osoby wstawiają obrazki bez jakiegokolwiek tekstu myśląc, że wpłynie to na SEO. Niestety rzeczywistość jest nieco inna, ponieważ niepodpisane zdjęcia nic nie mówią “pracownikom” Google. Roboty wiedzą tyle o grafice, ile twórca im powie. W związku z tym atrybuty “title” oraz “alt” za każdym razem, gdy wprowadzana jest grafika na stronę – powinny być uzupełniane.

Większość osób respektuje tekst alternatywny “alt” i go skutecznie uzupełnia, aczkolwiek niektórzy ludzie ignorują “title”, ponieważ uważają, że w dzisiejszym SEO nie jest on już potrzebny. Otóż “title” to przydatna opcja, gdy użytkownik ma wątpliwości, co przedstawia dany obrazek. Poprzez prawidłowe nadanie tytułu – odbiorca najedzie kursorem na grafikę i upewni się co dokładnie oznacza dane zdjęcie, a roboty Google to zaindeksują.

Rozmiar zdjęć, gifów oraz zaawansowanych projektów – bez trzymania się tych zasad nie optymalizuj swojej strony

Rozmiar grafiki jest kluczowym czynnikiem w optymalizowaniu stron internetowych, ponieważ Google stanowczo dało do zrozumienia, że jednym z bardzo ważnych elementów, które będą decydowały o pozycjonowaniu SEO stanie się rozmiar obrazka a w konsekwencji szybkość ładowania strony. Każdą grafikę należy kompresować dowolnym programem internetowym, aby zmniejszyć wielkość pliku. W takim razie o co dodatkowo należy zadbać, aby poprawić SEO na stronie internetowej dzięki grafice?

  • Nazewnictwo atrybutów “alt oraz “title”
  • Kompresja pojedynczego zdjęcia maksymalnie do 100 KB
  • Zapisanie grafiki w formacie, który zapewnia jej maksymalnie wytężony wygląd
  • Nadanie obrazkowi z małą ilością kolorów rozszerzenia .gif
  • Nazewnictwo pliku zgodnie z treścią zdjęcia

Zadbaj o branding marki poprzez optymalizację strony internetowej dzięki odpowiednim obrazkom. Jako grafik komputerowy z Białegostoku pragnę Tobie uświadomić, że projekty graficzne to bardzo ważna rzecz w dzisiejszych czasach, jeśli interesuje Cię topowa pozycja w wynikach wyszukiwania. Nie jest to ważne, czy zajmujesz się produkcją plakatów, ulotek, logo czy katalogów branżowych dla znanych firm. Pomimo wszystko musisz skutecznie zadbać o projektowanie graficzne, aby skutecznie zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej.

Na dziś to wszystko, a w kolejnym artykule dowiedzą się Państwo o najważniejszych zasadach projektowania grafiki. Miłego tygodnia.

GrafikMateusz Kruszewski

Nie wiesz, jak poprawić SEO na swojej stronie www? – zrobię to za Ciebie, skontaktuj się ze mną

Najnowsze wpisy