nieszablonowe fonty

Fonty imitujące odręczne pismo – 20 najciekawszych propozycji

W sieci znajdziemy nowoczesne, kaligraficzne, a także piękne fonty do wykorzystania w zupełności za darmo. Postanowiłem przedstawić Państwu czcionki najwyższych lotów, z których korzystam do dnia dzisiejszego, od samego początku mojej przygody z zawodowym projektowaniem graficznym. Posłużą one do celów prywatnych oraz komercyjnych – są w 100% darmowe. Nowoczesne czcionki imitujące odręczne pismo dostępne zupełnie za darmo polecam używać do tworzenia projektów typu:

Uważam, że różnorodność w projektach graficznych jest podstawą sukcesu. Jako stary wyjadacz nie wyobrażam sobie młodych, zdolnych i ambitnych grafików, którzy nie używają fontów imitujących odręczne pismo do celów komercyjnych. Według mnie projekty graficzne opierają się w dużej mierze na wyobraźni, którą możemy zastosować w sposób umiarkowany w projektach dla klientów indywidualnych VIP.

Stosuj czcionki imitujące odręczne pismo – bądź nowoczesnym grafikiem, stań się pionierem w branży

Każdą czcionkę opiszę w kilku słowach i przyznam się do jakich projektów ją stosowałem. Według mnie używanie fontów imitujących pismo odręczne to coś więcej niż tylko tworzenie unikalnych projektów. To wyrażanie siebie w czystej postaci twórcy, jakim każdy z nas może się stać, jeśli tylko będzie miał odwagę to prawidłowo przedstawić. Jako specjalista i grafik komputerowy z Białegostoku pragnę Państwu przedstawić 20 najciekawszych propozycji fontów imitujących odręczne pismo.

Ogólnoświatowe czcionki imitujące odręczne pismo – grafik Mateusz Kruszewski ujawnia swoje tajemnice zawodowe

1) Czcionka na wagę złota – NICKAINLEY

Zwykłe zlecenie do czasu zawitania klienta w moim biurze. Zaproponował podwójną stawkę, za coś niezwykłego. Stworzyłem ciekawą ulotkę prowizorycznie klasyczną czcionką. Powiedział, że sprzedaż w jego firmie wzrosła w zniewalającym tempie.

2) Font obrazujący rzeczywistość – EUPHORIAf

Nic tak nie obrazuje rzeczywistości, jak font wykonany przez profesjonalistów. Dzięki niej wykonałem projekt graficzny dla polskiej firmy – na skalę światową

3) Ciekawe rozwiązanie dla wybrednych – PLAYLIST

Czułem się wypalony. Nie byłem w stanie stworzyć nic ciekawego, bo brakowało mi pomysłów. Musiałem stworzyć logo w 24 godziny. Znajomy polecił czcionkę na pierwszy rzut oka zwyczajną. Po czterech godzinach stworzyłem projekt, z którego jestem dumny do dzisiaj.

4) Pismo lepsze od nauczyciela – GREAT VIBES

Teraz trochę zabawniej. Mój przyjaciel twierdził, że nikt nie może pisać lepiej od nauczyciela. Pokazałem mu tą czcionkę – był w szoku, że litery mogą być tak idealnie zagięte.

5) Od dziewczyn, dla leniwych – SOPHIA

Ciekawa czcionka, którą pokazała mi koleżanka z branży. Nagłówki na strony internetowe robimy tylko tym fontem.

6) Wyrafinowany styl prawdziwych ekspertów – BLACK JACK

Dobra jakość wykonania. Polecam używać raczej do treści na plakaty oraz ulotki.

7) Historia nie musi być nudna, grafik komputerowy z Białegostoku udowadnia! – HERR VON MUELLERHOFF

Odręczne pismo imitujące dzieła starożytnych pisarzy. Warto spróbować chociażby w celach prywatnych – gwarantuję, że się nie zawiedziecie.

8) Artystyczny nieład to porządek – BRUSHER

Wykonanie raczej podchodzi pod styl uliczny. Nie przeszkadza to natomiast w projektowaniu ciekawych logotypów dla firm odzieżowych i gastronomicznych.

9) Twórczość musi być elegancka – BLENDA

Klasyczna czcionka z zapędami do ręcznego pisma. Można napisać nią ciekawy tekst na ulotki lub plakaty.

10) Podpisy można zbierać na kartce papieru – BALQIS

Nietypowe zlecenie. Klient poprosił, żebym znalazł czcionkę na imitację odręcznego pisma w celu złożenia podpisu elektronicznie. Wykonałem pracę dobrze – zleceniodawca bardzo zadowolony z nowej stylizacji podpisu.

Ogólnopolskie czcionki imitujące odręczne pismo – grafik Mateusz Kruszewski daje dobry przykład

11) Po swojemu, bo stylowo – ALLURA

Imponująca czcionka w imprezowym stylu. Polecam szczególnie w zleceniach dla klubów nocnych, dobrze wypada.

12) W podróży, starym samochodem – AMATIC

Reklama biura podróży. Drobne, niewymagające zlecenie. Szukałem ciekawej czcionki i poszperałem trochę w sieci. Znalazłem to cudo i od razu byłem zadowolony – inny styl, niż zwykle.

13) Do reklamy lodów, żeby dobrze smakowały – GUNNY REWRITTEN

Ciekawa sprawa szczególnie do tworzenia wyżej notowanych projektów graficznych z odrobioną treści. Wypada całkiem nieźle, nie mam zastrzeżeń.

14) Na ławce, z laptopem – CAVEAT

Pracowałem na świeżym powietrzu i szukałem pomysłów na treść do unikalnych katalogów firmie z branży beauty. Font CAVEAT okazał się idealnym pomysłem ze względu na swój ciemny design.

15) Radośnie, bo dla znanej marki, na wakacjach – KG EYES WIDE OPEN

Byłem na wakacjach. Już nawet nie pamiętam w jakim miejscu. Ciągle brakowało mi pomysłów na ciekawą aranżację treści. Przewertowałem sieć i znalazłem font imitujący odręczne pismo dla priorytetowego klienta. Był bardzo zadowolony.

16) W ogrodzie, człowiekowi wielbiącemu kwiaty – CLICKER SCRIPT

Firma zajmująca się uprawą roślin i ciekawa czcionka z nutką innowacji. Pomysł na stworzenie ulotek z treścią imitowaną nowoczesnym fontem spodobał się właścicielom.

17) Do kawy i ciastka zbożowego – COOKIE

Piłem kawę i jadłem ciastko zbożowe z moim przyjacielem. Zapytałem czy nie ma jakiejś ciekawej czcionki imitującej pismo ręczne. Na tym foncie oparłem wystrój znanej marki.

18) We Francji, tak mi się przynajmniej wydawało – COURGETTE

Zupełnie nie wiem, dlaczego, ale ta czcionka jest dla mnie bardzo mocno spokrewniona z kulturą francuską. Tak po prostu. Nie wykorzystałem jej w znaczących projektach, ale na pewno to zrobię.

19) Na imprezę lub eleganckie przyjęcie – DYNALIGHT

Zaimponował mi ten font nietuzinkowym wyglądem. Logo klubu nocnego i wykwintnej restauracji zaprojektowałem w tym samym stylu – obaj właściciele byli wniebowzięci.

20) Odręczna klasyka – FLORENCE

Pragniesz czegoś imitującego odręczne, klasyczne pismo? Trafiłeś idealnie – czcionka FLORENCE sprawdzi się bardzo dobrze razem w połączeniu z oryginalnymi pomysłami.

Czcionki mogą być ciekawe – podsumowanie

Prawidłowy dobór czcionek imitujących odręczne pismo na zawsze pozostanie bardzo ważnym czynnikiem w kwestii projektowania. Nie wyobrażam sobie tworzenia wymagających projektów graficznych bez wymienionych fontów. Uważam, że wyczerpałem temat w 100%, a Państwo na długi okres czasu będą mieli w czym wybierać, jeśli chodzi o fonty imitujące odręczne pismo.

Na dziś to wszystko, a w kolejnym artykule nauczą się Państwo projektować swój wizerunek. Miłego tygodnia.

Grafik Mateusz Kruszewski

Używaj nowoczesnych imitacji pisma odręcznego – postaw na nieustanny rozwój

Najnowsze wpisy

keyboard_arrow_up