projektowanie stron internetowych Białystok

Czy warto mieć stronę internetową?

Szeroko pojęta cyfryzacja i o wiele większy dostęp do nowoczesnych technologii świata codziennego zmusza przedsiębiorstwa do połączenia się ze światem wirtualnym. Pokolenie millenialsów nie wyobraża sobie życia bez korzystania z internetu. Gazety, telewizja cyfrowa, książki, radio oraz środki masowego przekazu, które używane były głównie przez ich rodziców odchodzą powoli w niepamięć. Mają wpływ na to względy takie, jak:

 • Powszechne zakłamanie telewizji
 • Coraz bardziej popularne e-booki
 • Portale społecznościowe jako nowoczesne informatory
 • Zmiana wzorców oraz powszechnych autorytetów

Jako doświadczony grafik, wiem, że ludzie wychowani w starszym pokoleniu, gdy stają się przedsiębiorcami, osiągającymi niemałe sukcesy – dalej nie posiadają strony internetowej, ponieważ uważają, że nie jest im ona do niczego potrzebna. Są zdania, że jeśli prowadzą biznes od tak wielu lat i bez strony internetowej sprzedaż ich usług lub produktów jest dobra – nie ma sensu jej zakładać. Powiem szczerze, że szkoda mi takich osób, ponieważ nie wiedzą, jaki jeszcze sukces mogliby osiągnąć, gdyby ją założyli.

Grafik Mateusz Kruszewski mówi – zalety posiadania strony internetowej

 • Bardziej sprecyzowane cele biznesowe
 • Proste wyszukanie firmy specjalizującej się w danej branży
 • Funkcja broszury informacyjnej
 • Dotarcie do większego grona osób
 • Gdy biuro jest zamknięte – stroną zostaje czynna 24/7
 • Monitorowanie zachowań klientów dzięki narzędziom analitycznym
 • Łatwiejsza komunikacja z klientem
 • Dzięki stronie internetowej firma postrzegana jest jako profesjonalna

Nie masz strony www – nie istniejesz

Jako grafik komputerowy z Białegostoku wychodzę z założenia, że możesz skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem i być grubą rybą w biznesie. Aczkolwiek bierne podejście do zaistnienia w sieci brzmi jak dobry żart. Rozumiem, że ktoś z Państwa założył firmę 30 lat temu i prowadzi ją z sukcesami bez strony internetowej. Właściciel na ilość klientów nie narzeka, a wszystko od tamtej pory idzie we właściwym kierunku. Niestety “świadomy” przedsiębiorco muszę Cię zmartwić. Działając bez strony internetowej od tylu lat – przyciągasz tylko i wyłącznie klientów z polecenia i z bannerów reklamowych w całym kraju. Są to zazwyczaj osoby, które z internetu nie korzystają czynnie, a idą przez życie starą metodą, która mówi, że “zobaczę na żywo, to uwierzę”.

Must have każdego świadomego przedsiębiorcy:

 • Zatrudnij specjalistę SEO – zatroszcz się o swoją pozycję w sieci
 • Bądź świadomy – nie pozwól, by konkurencja Cię wygryzła przez własną ignorancję
 • Dbaj o przyszłość – pozyskuj nowych klientów, nie bądź zaślepiony zyskami tu i teraz

Szczerze mogę pogratulować wejścia w tamtejszy rynek i osiągnięcia znaczącego sukcesu, ale szczerze też mogę powiedzieć, że Twoja era sposobów, które kiedyś działały się kończy. Wynika to z powodu szeroko pojętej cyfryzacji świata rzeczywistego. Każda świadoma firma, która ma perspektywy na kolejne lata – w sieci musi czuć się jak ryba w wodzie. Znaczący przedsiębiorcy bez strony www mogą mieć ugruntowaną pozycję na rynku.

Uwierz jednak drogi wysoko postawiony człowieku, że z takim podejściem Twoje dochody będą się utrzymywały, a w konsekwencji malały ze względu na erę cyfryzacji. W końcu nastąpi taki moment, że Twój przyjaciel z podwórka, który szedł z Tobą ramię w ramię – stał się świadomy na tyle, aby stronę internetową założyć i skutecznie ją zoptymalizować. W konsekwencji jego firma przebije Twoją z jednego względu – jej właściciel nie będzie zastany w starych poglądach, które już wyszły z obiegu dawno temu i zamiast stać w miejscu i polegać na klientach wiekowych – pozyska nowych, młodszych – tych z perspektywami do rozwoju i pieniędzmi.

Grafik Mateusz Kruszewski przekonuje – wady posiadania strony internetowej

 • Koszty utrzymania
 • Konieczność aktualizowania contentu
 • Regularne prowadzenie bloga

Dzisiaj przedstawiłem Państwu krótki artykuł, ale bardzo merytoryczny, przedstawiający realia dzisiejszego rynku. Wierzę, że ktoś z tego skorzysta i zatrudni grafika komputerowego do stworzenia profesjonalnej strony www. Nie wyobrażam sobie dzisiejszego biznesu bez strony internetowej ostrej, jak żyletka. To po prostu nie mieści się w głowie i jest zupełną ignorancją.

Na dziś to wszystko, a w kolejnym artykule dowiedzą się Państwo, jaki jest cel wizytówek. Miłego tygodnia.

Grafik – Mateusz Kruszewski

Strona internetowa nie jest koniecznością – to podstawa w dzisiejszym biznesie

Najnowsze wpisy

Menu