grafika 360 stopni

Grafika 360 stopni – przyszłość jest z nami, tu i teraz

Nie tak dawno temu Facebook wprowadził innowacyjną funkcję, którą przez pewien czas reklamodawcy omijali szerokim łukiem ze względu na brak wiedzy w tym temacie. Przełomowym faktem okazał się moment wprowadzenia dodatkowych opcji tworzenia nowoczesnej grafiki. Dzięki temu panorama 360 stopni zyskała na popularności i rozrosła się aż do tego stopnia, w którym najwięksi czołowi producenci oraz usługodawcy telewizyjni zaczęli traktować grafikę przyszłości jako nieodłączny element tworzenia wizerunku na świecie.

Jak wykonać zdjęcie panoramiczne? – grafik Mateusz Kruszewski radzi ze swojego doświadczenia

Panoramę 360 stopni wykonuje się za pomocą zrobienia zdjęcia “wokół siebie”. Twórczość tego rodzaju umieszcza się na Facebooku, jak zwykłe zdjęcie profilowe lub kadr w tle. Nie jest to czynność nazbyt skomplikowana, na co postawiła spółka Marka Zuckerberga biorąc pod uwagę starszych ludzi, którzy też powinni mieć przywilej korzystania z intuicyjną łatwością ze wszystkich innowacji jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych świata. Jako grafik komputerowy z Białegostoku nie wyobrażam sobie futurystycznych przedsiębiorstw w social mediach bez nowoczesnej panoramy.

Grafika 360 stopni – zalety jej posiadania na firmowym fanpage?

Większość ludzi, którzy nie są dobrze zaznajomieni z nowoczesną grafiką komputerową twierdzą, że nie jest ona potrzebna i dla starszych przedsiębiorców to jedynie zbędny wydatek. Otóż z nowościami tak jest, że zanim się przyjmą może minąć sporo czasu, aczkolwiek trzeba głęboko wziąć to do swojej świadomości, że grafika w pełnej osi obrotu jest niezwykle funkcjonalna z różnych powodów. Są to między innymi:

  • Wolność wyboru przedstawienia swojego brandu
  • Brak możliwości zrobienia kopii danej perspektywy
  • Pełna kompatybilność z każdym urządzeniem mobilnym

Przedstawiłem Państwu tylko 3 zalety grafiki panoramicznej ze względu na krótki charakter informacyjny wpisu blogowego. Daję słowo, że za kilka miesięcy nowość, którą pokazał ostatnio Facebook będzie powszechna również na innych portalach społecznościowych ze względu na jej ogromną funkcjonalność. W dniu dzisiejszym niestety nie wszyscy jeszcze rozumieją, że grafikę 360 stopni warto mieć na swoim fanpage, aczkolwiek ludzie bardzo często tak reagują na nowości. W późniejszym okresie czasu stają się one klasyką, bez której większość nie wyobraża sobie życia.

Do kogo skierowana jest funkcja panoramy w pełnej osi obrotu? – grafik Mateusz Kruszewski oznajmia

Funkcja panoramy w pełnej osi obrotu jest skierowana głównie do użytkowników indywidualnych ze względu na jeszcze większą możliwość dzielenia się przeżyciami z czasu wolnego. Z grafiki 360 stopni skorzystają między innymi:

  • Vlogerzy
  • Podróżnicy
  • Spadochroniarze
  • Architekci
  • Graficy

Powyżej w profesjonalnej odsłonie jako grafik ukazałem typy ludzi, którzy najczęściej korzystają z panoramy 360 stopni, aczkolwiek można ją wykorzystać w każdej branży. Zdaję sobie sprawę, że większość ludzi na dzień dzisiejszy nie ma po prostu pomysłu, jak przedstawić użytkownikowi typ swojej działalności dzięki nowoczesnej funkcji oferowanej przez jeden z największych portali społecznościowych na świecie, ale gwarantuję, że ten czas jeszcze nadejdzie.

Mam nadzieję, że jasno przedstawiłem Państwu nowoczesną opcję, jaką jest grafika 360 stopni. Rozumiem, że jeszcze niewielu się w tym odnajduje, ale po zagłębieniu tematu sprawa wygląda naprawdę prosto. Weź aparat, który masz pod ręką i po prostu zrób zdjęcie panoramiczne.

Na dziś to wszystko, a w kolejnym artykule dowiedzą się Państwo o kosztach druku. Miłego tygodnia.

Grafik komputerowy – Mateusz Kruszewski

Stwórz grafikę komputerową 360 stopni z moją pomocą – wybierz usługi grafika z Białegostoku z premedytacją

Najnowsze wpisy