tworzenie brandu marki

Dlaczego branding jest ważny – 3 zasady tworzenia marki osobistej

Świadome tworzenie marki osobistej w XXI wieku jest narzędziem niezbędnym do zwiększenia rozpoznawalności firmy na światowym rynku. Bez skutecznego prowadzenia i rozpowszechniania znaku swojej działalności nie ma mowy o wykreowaniu wyjątkowej oraz lubianej marki osobistej. W dzisiejszym świecie każdy przedsiębiorca ma obowiązek każdego dnia tworzyć swój brand, który jest oryginalnym oraz jedynym w swoim rodzaju znakiem firmowym.

Czy wszyscy podejmą właściwą decyzję i zaczną świadomie kreować swój wizerunek?

Marki nie tworzy się w jeden dzień, tydzień albo miesiąc. Kreowanie identyfikatora osobistego to proces długotrwały, żmudny i czasami wcale nieprzyjemny. Własny brand projektuje się przez cały czas działania firmy. Istnieją dwa wyjścia – można każdego dnia wznosić autorytet gospodarczy na wyżyny lub powodować, że z godziny na godzinę i z minuty na minutę będzie on się zmniejszał razem z ilością kontrahentów.

Zwiększ świadomość klientów – ułóż ostre, jak żyletka hasło reklamowe i zaprojektuj ciekawe logo

Najważniejszym elementem podczas tworzenia marki osobistej jest zwiększenie świadomości klientów na temat usług, jakie oferuje firma. Drugą czynnością jest wykonanie unikalnego oraz wyróżniającego się logotypu działalności. Klienci powinni utożsamiać się z danym brandem każdego dnia i kojarzyć go od razu, nawet po samym obramowaniu.

Grafik Mateusz Kruszewski uczy – jakie powinno być profesjonalne logo?

  • Proste
  • Rozpoznawalne
  • Łatwe do zapamiętania
  • Uniwersalne

Jako specjalista i grafik komputerowy z Białegostoku jestem zdania, że logo przede wszystkim powinno być wykonane w prostym, przemawiającym do klienta stylu. Brandy na skalę światową zawierają nieprzesadzone, ale wyjątkowe oraz wszechstronne atrybuty, które zna każdy z nas. Są to między innymi zwierzęta, owoce i warzywa. Markę kreować można na różne sposoby. Apple wyszło z założenia, że logo ma przedstawiać coś, co lubią wszyscy bez względu na rasę, pochodzenie, wiek i płeć. Firma Orange poszła o krok dalej i wykonała podobny zabieg marketingowy do Apple, tylko, że ich zadaniem było przedstawienie swoich usług poprzez luksusowy owoc tamtejszych czasów – pomarańczę.

Jak zatem ty osiągniesz sukces? Jak zadbasz o branding swojej firmy? Postawisz na prostotę oraz profesjonalizm czy wykreujesz coś innego, unikalnego i nadzwyczajnego, z czym klienci jeszcze się nie spotkali? To Ty decydujesz i Ty kreujesz swoją markę – zrób to świadomie i z premedytacją.

Grafik Mateusz Kruszewski zadaje podstawowe pytania

  • Jakie kroki musisz podjąć, aby osiągnąć sukces ze swoją marką?
  • Ile czasu zajmą ci przygotowania?
  • Jak bardzo profesjonalny zespół musisz zebrać do wspólnej burzy mózgów w celu tworzenia marki osobistej?

Jako twórca logotypów wielkich marek oraz grafik komputerowy z Białegostoku – w każdym artykule, który redaguję, pragnę przytoczyć Tobie najważniejsze wskazówki dotyczące tego, jak prawidłowo zarządzać brandingiem firmy. Wielu ludzi niestety tego nie potrafi i potrzebują odpowiednich osób, aby wyciągnęli im pomocną dłoń. Z mojej strony mogę powiedzieć, że zadanie sobie trzech najważniejszych pytań to klucz do stworzenia odpowiedniego zespołu do kreacji profesjonalnej marki osobistej. Tworzenie brandu nie jest jednorazową przygodą. To kreowanie nowej ery biznesu z dnia na dzień, z godziny na godzinę, z minuty na minutę i z sekundy na sekundę.

Zdobądź stałych klientów – przedstaw misję i cel własnego przedsiębiorstwa

Ostatnią, a zarazem najważniejsza częścią kreowania profesjonalnego wizerunku przedsiębiorstwa jest zdobycie stałych klientów poprzez przedstawienie im misji i celu własnej firmy. Za każdym razem, gdy sprzedajemy produkt lub usługę – mamy obowiązek przedstawić to klientowi w tak dobitny sposób, aby wrócił do nas ponownie, po więcej.

Klasycznym zabiegiem na zyskanie stałych klientów jest podzielenie z nimi wspólnej wiary. Napisanie ostrego, jak żyletka hasła reklamowego i przedstawiania go dla wszystkich potencjalnych klientów, aby utożsamili się oni osobiście z wartościami kreowanymi przez Twoje przedsiębiorstwo.

  • Zrób wrażenie na kliencie chwytliwym hasłem reklamowym
  • Wzbudź w nim żądzę zakupu poprzez idealnie dobrane logo
  • Sprzedaj produkt z wiarą i pozyskaj stałych klientów, którzy będą korzystali z usług oferowanych przez Twoją firmę regularnie

Projektuję graficznie plakaty, ulotki, katalogi oraz strony www od niepamiętnych czasów. Zawsze wyznaczałem sobie cel wzbudzenia żądzy zakupu w kliencie. Nieważne, czy było to zlecenie priorytetowe, czy te z niższej półki. Od zawsze moją misją było zrobienie wrażenia na potencjalnym kliencie chwytliwym hasłem reklamowym z którym się utożsami. Dlatego przy rozpoczęciu zlecenia w pracy grafika ważnym elementem jest zapoznanie się z kupującymi, którzy są stałymi klientami, aby dostrzec ich gorący punkt. Dzięki temu zabiegowi potencjalny kontrahent nie odważy się zaufać konkurencyjnej firmie, ponieważ będzie się bał strat związanych z niewłaściwym zakupem.

Według mnie brading marki to coś więcej niż tylko chwytliwe slogany reklamowe, które poparte są wspólną wiarą oraz wizją z kupującymi. Kreowanie marki to nie tylko profesjonalnie wykonane logo, które gwarantuje sukces sprzedażowy. Stworzenie brandingu z premedytacją to przedstawienie misji i celu własnego przedsiębiorstwa. Tak, by klient wchodząc do firmy wiedział, że może czuć się wyjątkowo, by jego dzień stał się niepowtarzalny, nietuzinkowy, a także inny niż wszystkie. Tworzenie marki to opisywanie siebie w pełni profesjonalnie, z porażkami, zawodami i niepowodzeniami, ale też z wizją oraz nadzieją na lepsze jutro.

Na dziś to wszystko, a w kolejnym artykule dowiedzą się Państwo, jak poprawić SEO na swojej stronie internetowej dzięki grafice. Miłego tygodnia.

Grafik komputerowy – Mateusz Kruszewski

Branding marki nie jest ważny – jest ponad to

Najnowsze wpisy